Głębosz Rolmako U 608 jest odpowiedni do ciągników o mocy od 160 do 310 KM. Dostępny jest w szerokościach roboczych 3 oraz 4 m i posiada odpowiednio 6 oraz 8 elementów roboczych. Maksymalna głębokość pracy dla głębosza U 608 to 35cm. Natomiast zalecana wartość to około 10 cm poniżej warstwy ziemi, którą chcemy spulchnić. Minimalna wymagana moc na jeden ząb wynosi 30 KM. Parametr ten może się różnić w zależności od głębokości pracy i lokalnych warunków glebowych. Urządzenie dostępne jest w wariancie z zabezpieczeniem przeciążeniowym śrubowym oraz hydraulicznym. Głębosz Rolmako U 608 rozdziela ziemię w głębszych warstwach, przeciwdziała zbijaniu się gleby, pozytywnie oddziałuje na gospodarkę korzeniową. Głębosze Rolmako są zaprojektowane by sprostać wymogom twardej gleby i możliwościom współczesnych ciągników. Liczne wzmocnienia na ramie maszyny oraz solidna wieża trzypunktowego układu zawieszenia czyni ją wytrzymałą i odporną na obciążenia. Głębosz jest wyposażony standardowo w sprzęg do podłączenia innej maszyny. Głębosz z tym rozwiązaniem przeznaczony jest do ciągników o dużym udźwigu na tylnym podnośniku. Połączenie dwóch narzędzi pozwala na wykonanie większej ilości operacji za jednym przejazdem oraz na optymalizację uprawy i uzyskanie najlepszych wyników pracy. W naszej ziemi, która jest już spulchniona głęboszem, polepszony jest dostęp powietrza i wody, a co więcej zakorzenienie roślin jest łatwiejsze.

Osiągaj oczekiwane efekty przy mniejszym zapotrzebowaniu na moc oraz paliwo
Optymalizacja głęboszowania dzięki kształtowi zęba
Zastosowanie głębosza z zakrzywionym zębem typu Michel zalecane jest w przypadku gruntów zwięzłych, które wymagają poprawy porowatości przy zachowaniu nienaruszonej struktury powierzchniowej. Używając głębosza z tym elementem roboczym poprawisz cyrkulację i natlenienie gleby wspomagając wzrost korzeni i rozwój roślin. W przeciwieństwie do tradycyjnego spulchniacza z zębem prostym, głębosz z zębem Michel rozbija glebę z mniejszym oporem, która zachowuje praktycznie niezmienioną powierzchnię gruntu. Dodatkowo, użycie głębosza z zakrzywionym elementem roboczym pozwoli Ci zaoszczędzić około 10% zapotrzebowania na wodę jeśli dodatkowo nawadniasz swoje pole. Aby uzyskać optymalne rezultaty należy używać spulchniacza z zębem odgiętym Michel na luźnej glebie (nie ekstremalnie suchej, ani mokrej). Stworzona dzięki głęboszowi struktura gleby sprawi, że głęboszowanie może nie być corocznym obowiązkiem. Praca urządzeniem tego typu przynosi długookresowe efekty. Kolejny zabieg głęboszowania będzie potrzebny dopiero wtedy, gdy zobaczysz, że gleba jest ponownie zbyt zagęszczona do siewu lub pojawiają się zastoiska wodne spowodowane ubijaniem ścieżek pod kołami traktora. Jest to doskonałe urządzenie do bezorkowej technologii uprawy. Rama głębosza U 608 dostosowana jest do swobodnego przejścia dla wałka WOM. Głębosz jest kompatybilny z bronami aktywnymi i biernymi maszynami uprawowymi. Głębosz U 608 to niezwykle uniwersalny spulchniacz, którego zastosowanie ma szczególne uzasadnienie ekonomiczne przy kombinacji z bronami wirnikowymi.


Kombinacja urządzeń uprawowych możliwa dzięki specjalnemu sprzęgowi
Głębosz ze sprzęgiem Rolmako U 608 jest idealny do stosowania w połączeniu z dodatkowymi narzędziami montowanymi z tyłu na specjalnym układzie zawieszenia. Rama maszyny posiada specjalną konstrukcję pozwalającą przeprowadzić przez nią wałek WOM dla współpracy z urządzeniami napędzanymi bezpośrednio z ciągnika. W połączeniu z głęboszem U 608 może pracować np. brona talerzowa bierna, brona aktywna napędzana wałkiem WOM, wał talerzowy lub dogniatający oraz inne urządzenia do uprawy gleby. Sprzęg może zostać opcjonalnie wyposażony w siłowniki hydrauliczne zdolne podnieść nawet ciężką maszynę uprawową. Dzięki połączeniu dwóch urządzeń uprawowych jednym przejazdem możemy uzyskać efekt dwóch jednoczesnych operacji na polu, dzięki czemu oszczędzamy czas i pieniądze. Zabezpieczenie przeciążeniowe głębosza pozwala na dostosowanie maszyny do warunków uprawy dzięki regulacji siły potrzebnej do odchylenia zęba w przypadku natrafienia na przeszkodę. Głębosz jest zaprojektowany tak, aby umożliwić pełne jednoczesne podbicie kilku zębów, co zapobiega uszkodzeniu gdy w glebie znajdują się duże przeszkody. Spulchniacz pozwala na pokonanie przeszkody przy łagodnym powrocie zęba, co skutkuje ominięciem przeszkody. Maszyny posiadające 4 i więcej zębów wyposażone są w dwa hydro-akumulatory chroniące głębosz przed uszkodzeniem.
Budowa maszyn
1. Trzypunktowy układ zawieszenia
2. Konstrukcja jednobelkowa
3. Otwarta rama maszyny
4. Ząb odgięty Michel
5. Elementy płużne PREMIUM
6. Węglik spiekany
7. Zabezpieczenie zęba śrubowe lub hydrauliczne
8. Sprzęg do maszyny towarzyszącej
9. Solidna przewymiarowana rama maszyny
10. Jakościowa stal
11. Obróbka laserowa blach, rur i profili
12. Śrutowanie stali i malowanie proszkowe
13. Zrobotyzowane spawanie
- Rama zbudowana z kwadratowego kształtownika 140x140x10mm, ząb typu Michel, śrubowe lub hydrauliczne zabezpieczenie przeciążeniowe oraz sprzęg do brony wirnikowej lub innej maszyny uprawowej.
- Hydrauliczna regulacja sprzęgu
Najczęściej wybierane akcesoria


Narzędzia uprawowe

Ząb odgięty typu Michel
Rolmako proponuje całą gamę maszyn do głęboszowania w różnych wariantach elementów roboczych. W zęby typu MICHEL są wyposażone głębosze o symbolu U 608 (wersja MICHEL small), U 614 oraz U 619. Nowa seria spulchniaczy otrzymała zoptymalizowaną geometrię elementu roboczego, który wchodząc w podłoże ziemi rozluźnia ją bez negatywnych skutków, pozytywnie oddziałując na strukturę gleby. Ząb głębosza o zakrzywionej strukturze posiada specjalną konstrukcję, która pozwala na płynne, stopniowe wnikanie w strukturę ziemi. Stawiając stosunkowo niewielkie opory doskonale spulchnia glebę zapewniając odpowiedni dostęp wody oraz powietrza uprawom. Dzięki zakrzywionemu kształtowi zęba głębosz może lepiej penetrować ziemię i rozbić głęboko twardą powłokę, dzięki czemu gleba będzie lepiej trzymać wilgoć. Podcięta ziemia jest lekko unoszona w górę, następnie wraca na swoje miejsce. Gleba jest lepiej spulchniona w porównaniu z klasycznymi prostymi zębami. Kształt zęba zapewnia jednolite przecięcie powierzchni jej na całej szerokości roboczej. Dwustronne dłuto pozwala wydłużyć okres eksploatacji elementu roboczego. Zęby wykonane są z wysokogatunkowej stali borowej o współczynniku twardości 50 HRC. Jego kształt został zaprojektowany tak, aby umożliwiał jak najlepszy efekt spulchniania gleby przy jednocześnie niskim zapotrzebowaniu na moc. Różnorodność kombinacji głęboszy Rolmako z zębem Michel czyni z nich najbardziej kompletną ofertę na rynku.

Hydrauliczne zabezpieczenie przeciążeniowe
Proste i unikalne rozwiązania techniczne głębosza U 608 zapewniają precyzyjną pracę, łatwą obsługę i wysoką wydajność. W wersji z zabezpieczeniem hydraulicznym każdy ząb głębosza zaopatrzony jest w siłownik hydrauliczny. Siłowniki połączone są przewodami z akumulatorem, który odpowiada za utrzymanie określonej siły uchylenia się zęba przed przeszkodą. Kiedy głębosz natrafia na kamień olej hydrauliczny przepływa do akumulatora. W ten sposób następuje zamknięcie się cylindra, który po ominięciu przeszkody wraca do pozycji roboczej. Hydrauliczne zabezpieczenie przeciążeniowe umożliwia regulację siły wyzwolenia zęba. Wystarczy zwiększyć lub zmniejszyć ciśnienie. Akumulator hydrauliczny o dużej pojemności przejmuje wszystkie duże uderzenia oddziałujące na maszynę.
Najważniejsze właściwości

Koncepcja głębosza Rolmako U 608
- elementy robocze umieszczone w jednym rzędzie
- lepszy rozwój roślinności w spodniej warstwie gleby
- możliwość pracy w każdych warunkach, również na terenach podmokłych
- ułatwiona penetracja korzeni
- zwiększenie plonów
- najwyższa jakość urządzenia
- minimum miejsc regulacji
- wysoka wydajność i jakość pracy
- duża przepustowość maszyny
- sprzęg do maszyny towarzyszącej z możliwością hydraulicznej regulacji
- elementy robocze typu Michel o niskim oporze roboczym
- zabezpieczenie zęba śrubą zrywalną lub tłokiem hydraulicznym
- uniwersalna rama przygotowana pod rozbudowę z wersji 3 m na 4 m
- oczekiwany efekt pracy osiągany przy prędkości w zakresie 3 -7 km/h

Przeznaczenie
Głębosz przeznaczony jest do kruszenia i spulchniania gleby w celu polepszenia jej właściwości fizycznych i biologicznych. Wzrusza nie ruszaną przez orkę warstwę ziemi i umożliwia jej lepsze podsiąkanie i dopowietrzenie, co sprzyja rozwojowi korzeni roślin. Głęboszowanie pozwala na zmniejszenie głębokości orki przez kilka kolejnych lat, co oznacza znaczną oszczędność paliwa i czasu. W wyniku spulchniania następuje przemieszczanie nawozów do głębszych warstw gleby. Przesłanką do wykonania tego zabiegu są pojawiające się wiosną na polach zastoiska wodne. W celu uzyskania dobrego pokruszenia zabieg głęboszowania trzeba przeprowadzić gdy gleba jest dość sucha. Przy zbyt dużej wilgotności dochodzi do mazania ziemi czego konsekwencją jest brak kruszenia brył.

Kiedy uprawiać głęboszem?
Gleba poddana nieustannej obróbce technologicznej (orka, transport maszyn, zbiory) ulega ciągłemu ugniataniu, a co za tym idzie nie pozwala przebić się wodzie do niższych warstw. Niepokojące zastoiska wodne na Twoim polu, których przyczyną jest nadmierne zagęszczenie nie pozwalające przedostać się wodzie głębiej to sygnał, że należy użyć głębosza do spulchnienia głębszych warstw ziemi. Firma Rolmako przygotowała szeroki program maszyn szybko rozwiązujących problem nadmiernego zalegania wody na powierzchni pola. Mocne i wytrzymałe ramy główne to najbardziej wyraźna cecha wszystkich głęboszy Rolmako. Zastosowanie spulchniacza U 608 Rolmako wyraźnie poprawia mikroklimat w glebie (większa ilość zatrzymanej wilgoci i przewietrzenie), dzięki czemu osiąga się lepszą wydajność płodów rolnych. W następstwie pracy głęboszy cała woda jest wchłaniana w ziemię, a uprawy rosną dobrze i stabilnie. Głębosze Rolmako występują w wielu odmianach, z kilkoma typami zębów, zabezpieczeniami przeciążeniowymi różniącymi się od siebie znacząco budową ramy nośnej.

Korzyści wynikające z głęboszowania:
- wyższe plony
- lepszy rozwój korzeni
- regulacja gospodarki wodnej poprzez lepsze przesiąkanie i większą pojemność wodną gleby
- eliminacja ryzyka wystąpienia chorób grzybowych
- możliwość wcześniejszego siewu
- redukcja zanieczyszczeń w glebie
- obniżenie kosztów orki przedzimowej przez jej spłycenie
- korzystny wpływ na uprawy w latach kolejnych

Sprzęg do maszyny uprawowej
Głębosz wyposażony jest w sprzęg do maszyny współpracującej. Umożliwia to głęboszowanie w połączeniu z broną talerzową oraz innymi urządzeniami wyposażonymi w trzypunktowy układ zwieszenia do ciągnika. Prezentowana na zdjęciach maszyna to kombinacja głębosza z kompaktową broną talerzową o szerokości roboczej 3,0 m doposażoną w ciężki wał gumowy. Masa maszyny podłączonej na wysięgniku głębosza to 1800 kg. Za stabilność pracy oraz utrzymanie zadanej głębokości uprawy odpowiada wał brony talerzowej. Głębosz spulchnia glebę poniżej głębokości orki, talerze wykonują prace związane z obróbką pożniwną.

Wiele dostępnych konfiguracji
Duże doświadczenie eksportowe pozwoliło nam na zbudowanie oferty dostosowanej do oczekiwań Klienta. Duża liczba konfiguracji i doposażenia maszyn rolniczych pozwala dopasować urządzenie do warunków polowych w jakich przyjdzie mu pracować. Wiele lat pracy pracowników Rolmako nad udoskonalaniem wyrobów firmy pozwala nam dzisiaj dostarczać produkty najwyższej jakości do najbardziej odległych regionów świata, gdzie udowodniły one swoją przydatność w zróżnicowanych układach glebowych.

Przewymiarowane konstrukcje
Maszyny uprawowe Rolmako wyróżniają się spośród konkurencji większą masą własną. Kadra firmy odpowiedzialna za rozwój buduje urządzenia rolnicze z myślą o najtrudniejszych warunkach pracy. Maszyny Rolmako uprawiają skutecznie ziemie w najbardziej wymagających regionach świata, bez konieczności ich dociążania. Ilość stali wykorzystywana przy budowie maszyny sprawia, że są to masywne narzędzia uprawowe, pozwalające na wykorzystanie dużych mocy nowoczesnych ciągników rolniczych oraz będące inwestycją na wiele lat eksploatacji w gospodarstwie.

Stal zapewniająca przewagę nad konkurencją
Coraz większe i mocniejsze ciągniki rolnicze poddają elementy konstrukcyjne maszyn uprawowych coraz większym naprężeniom sięgającym granic ich możliwości. Od nowoczesnych konstrukcji rolniczych oczekuje się dużej wytrzymałości na obciążenia oraz wydłużonego okresu eksploatacji. Uzyskanie jakościowego wyrobu końcowego jest możliwe wyłącznie przy udziale w produkcji gatunkowych stali, dlatego przy produkcji naszych maszyn uprawowych używamy gatunkowych szwedzkich stali drobnoziarnistych S500MC i S700MC, stale węglowe i borowe do obróbki cieplnej oraz trudnościeralne Hardox. Zastosowanie jakościowych wyrobów hutniczych czyni nasze produkty wysokowytrzymałymi urządzeniami rolniczymi zdolnymi pracować przy dużych prędkościach roboczych z wysoką wydajnością powierzchniową.
Parametry techniczne


